Про нас

Комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Обласний клінічний перинатальний центр»  є спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом ІІІ рівня надання акушерсько-гінекологічної і неонатологічної допомоги жінкам з порушенням репродуктивного здоров’я, вагітним з нормальним і ускладненим перебігом вагітності, роділлям, породіллям та новонародженим м. Суми та Сумської області.

Нечипоренко Марина Миколаіївна
Нечипоренко Марина Миколаївна – директор Сумського обласного клінічного перинатального центру, лікар вищої категорії.

Директор Сумського обласного клінічного перинатального центру – Нечипоренко Марина Миколаївна, лікар вищої категорії.

Основним напрямком роботи обласного клінічного перинатального центру є надання допомоги при передчасних пологах, вагітності та пологах, ускладнених соматичною та акушерською патологією, виходжування недоношених дітей в неонатальному періоді та надання медичної допомоги жінкам репродуктивного віку. Важливим напрямком діяльності центру є створення максимально сприятливих умов для спільного перебування матері і дитини після пологів, що дозволить зміцнити психоемоційний зв’язок матері і дитини після пологів, покращити перебіг післяпологового періоду, допоможе налагодити процес грудного вигодовування.

В Сумському обласному клінічному перинатальному центрі сконцентрований інтелектуальний та матеріально-технічний потенціал області. Медичну допомогу надають 68 лікарів та 109 середніх медичних працівників. Із загальної кількості лікарів 65% мають першу та вищу кваліфікаційну категорію, серед яких 4 кандидати медичних наук та професор.

Сумський обласний клінічний перинатальний центр є одним з перших пологодопоміжних закладів Сумської області, в якому впроваджуються сучасні перинатальні технології, що ґрунтуються на принципах доказової медицини згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, а саме:

·                створення сучасних умов для перебування вагітних, роділь та породіль в акушерському стаціонарі;

·                виключення рутинних маніпуляцій та процедур, які принижують гідність жінки;

·                дотримання теплового режиму у приміщеннях стаціонару з метою профілактики гіпотермії у новонароджених;

·                супровід жінки під час вагітності і пологів членами родини;

·                залучення жінки та членів її родини до прийняття рішень щодо ведення вагітності та пологів;

·                вільний доступ членів родини до породіллі та новонародженого;

·                ведення пологів природним шляхом в індивідуальних пологових залах (кімнатах) з мінімальним застосуванням медикаментів та оперативних втручань;

·                спільне перебування матері та дитини з першої хвилини після народження;

·                виключно грудне вигодовування;

·       групові та індивідуальні форми консультування вагітних та членів їх родин щодо основних аспектів допологової підготовки, поведінки під час пологів, формування відповідального ставлення до майбутнього материнства та батьківства;

·                дотримання політики чистих рук;

·                впровадження системи інфекційного контролю.

27 грудня 2006 року Центр отримав статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». 

  У 2009 році завдяки «Фонду Віктора Пінчука – Соціальна ініціатива» в закладі відкрито центр виходжування новонароджених «Колиски надії», що дало змогу удосконалити надання медичної допомоги новонародженим.

01 січня 2009 року Сумський обласний клінічний перинатальний центр створив регіональний учбово-тренінговий центр з первинної реанімації новонароджених, який оснащено презентаційним обладнанням, інструментарієм та пологовим манекеном-симулятором, що необхідні для навчання команд медпрацівників. Підготовлено 24 тренери з числа лікарів та акушерок перинатального центру. Регіональними тренерами проведено 37 тренінгів для лікарів акушер-гінекологів,педіатрів, неонатологів, анестезіологів, акушерок та старших медсестер пологових стаціонарів міста Суми та Сумської області. Таким чином навчання пройшли  більше 400 фахівців.

У лютому 2016 року перинатальному центру присвоєна вища категорія головною акредитаційною комісією при міністерстві охорони  здоров’я України.

Ще одним пріоритетним напрямком в діяльності центру є наближення спеціалізованої медичної допомоги мешканцям сільської місцевості шляхом здійснення планових виїздів в лікувально-профілактичні заклади області для надання організаційно-методичної і практичної допомоги на місцях та відбору жінок для госпіталізації на третій рівень. Щорічно здійснюється понад 100 виїздів у райони області. 

Rusanova
Русанова Алла Валентинівна Завідуюча жіночою консультацією
Івахно Галина Володимирівна, старша акушерка відділення, фахівець вищої категорії

Спеціалізована жіноча консультація з виїзною бригадою із необхідним сучасним обладнанням і медичною апаратурою укомплектована кваліфікованими фахівцями, що дозволяє в короткі терміни провести повне та кваліфіковане обстеження вагітних жінок або хворих на гінекологічну патологію із районів і міст області. Спеціалізується також на удосконаленні служби планування сім’ї, зниженні кількості абортів та захворювань, що передаються статевим шляхом, наданні сексологічної та андрологічної допомоги населенню, лікуванні та профілактиці неплідності, координації та підвищенні якості санітарно-освітньої роботи з питань статевого виховання школярів, молоді та дорослого населення, спрямованих на зміцнення сімейно-шлюбних відносин; пропаганді здорового способу життя, а також навчання медичних і соціальних працівників, психологів та педагогів основам планування сім’ї, сексології, андрології та статевого виховання.

Для удосконалення надання медико-генетичної допомоги населенню області, в зв’язку з необхідністю повного і своєчасного виявлення осіб (сімей), що потребують медико-генетичного консультування та актуальністю первинної профілактики вродженої та спадкової патології, своєчасного виявлення осіб із вродженою та спадковою патологією в липні 2009 року в області створений і працює медико-генетичний кабінет на базі ОКПЦ.

З жовтня місяця 2017 року на базі КЗ СОР «Обласний клінічний перинатальний центр» почала працювати виїзна акушерсько-гінекологічна бригада невідкладної медичної допомоги, яка є мобільним структурним підрозділом закладу. Основними завданнями діяльності бригади є: забезпечення високоспеціалізованою невідкладною акушерсько-гінекологічною, анестезіологічною та реанімаційною допомогою вагітних, роділь, породіль та гінекологічних хворих; проведення у разі необхідності консультування по телефону з питань екстреної медичної допомоги; організація транспортування хворих на III рівень надання акушерсько-гінекологічної допомоги одночасно з проведенням лікувального процесу; взаємодія у разі залучення до надання медичної допомоги спеціалістів відповідного профілю; здійснення контролю за комплектацією, справністю і використанням обладнання та медикаментів; проведення оперативного аналізу якості надання медичної допомоги пацієнтам виїзною бригадою невідкладної акушерсько-гінекологічною допомоги

Астаф‘єва Тетяна Євгеніївна, завідувач відділення, лікар- анестезіолог вищої категорії
Шиколенко Вікторія Михайлівна, старша медична сестра відділення, фахівець першої категорії

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 6 ліжок створене як структурний підрозділ ОКПЦ, та керується положенням про відділення АІТ обласного клінічного перинатального центру, забезпечуючи своєчасною та ефективною спеціалізованою анестезіологічною та реанімаційною допомогою вагітних, роділь, породіль та гінекологічних хворих, а саме, здійснення комплексу заходів щодо підготовки і проведення загальної та реґіонарної анестезії під час операцій, пологів, діагностичних та лікувальних процедур; відновлення, корекція і підтримання порушених функцій життєво важливих органів і систем, які виникли внаслідок захворювань, оперативних втручань, патологічного перебігу вагітності та пологів до стійкої їх стабілізації.

Іконописцева Наталія Анатолівна
Іконописцева Наталія Анатолівна Завідувачка відділення гінекології Лікар вищої категорії Кандидат медичних наук
Соляник Наталія Анатолівна
Соляник Наталія Анатолівна

Відділення гінекології з малоінвазивними технологіями на 20 ліжок, із них 5 дитячих ліжок. Здійснює повний об’єм гінекологічних діагностичних та оперативних втручань (малоінвазивних, органозберігаючих та реконструктивно-пластичних) з метою відновлення репродуктивної функції жінок, що бажають мати дитину, забезпечення у повному обсязі медичної допомоги дівчаткам та дівчаткам-підліткам із гінекологічною патологією спеціалізованої гінекологічної допомоги.

Чирва Сергій Леонідович Завідувач відділення патології вагітних та екстрагенітальної патології
Звягінцева Анастасія Андріївна Старша акушерка відділення патології вагітних та екстрагенітальної патології

Відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології (з ліжками для невиношування) – структурний підрозділ КЗ СОР ОКПЦ, який створено для надання медичної допомоги вагітним з ускладненим перебігом вагітності та з екстрагенітальною патологією. У відділенні здійснюється планова або екстрена госпіталізація вагітних жінок для проведення діагностики, лікування і реабілітації ускладнень вагітності та подальшого постійного медичного контролю і спостереження. Також проводиться аналіз акушерської ситуації з метою визначення тактики ведення вагітної жінки та вирішення питання про спосіб розродження. Розраховане на 40 ліжок та облаштоване для максимально комфортного перебування вагітних.

 

Супрун Людмила Михайлівна Завідуюча акушерським відділенням
Янковська Ольга Василівна, старша акушерка відділення, фахівець вищої категорії

В акушерському відділенні у цілодобовому режимі  працює кваліфікований персонал, більшість  лікарів першої та вищої категорії, які володіють навичками, необхідними для надання невідкладної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим. Індивідуальні  пологові зали оснащені необхідним обладнанням для надання висококваліфікованої допомоги роділлі  та новонародженому, зокрема  фетальними кардіомоніторами, які дозволяють ретельно спостерігати за станом жінки та плода і своєчасно надати допомогу при порушенні показників.

 

Костіна Ірина Вікторівна, завідувач відділення, лікар- неонатолог вищої категорії
Кучер Оксана Петрівна, старша медична сестра відділення, фахівець вищої категорії

Відділення інтенсивної терапії новорождених з ліжками постінтенсивного та неонатального догляду надає консультативну та практичну допомогу породіллям з питань догляду за новонародженими, грудного вигодовування  у палатах спільного перебування  матері та дитини. У випадку необхідності проводиться первинна та реанімаційна допомога новонародженим у пологовій залі. Також здійснюється щоденний огляд новонароджених лікарем, проведення щеплень,  рання діагностика патологічних станів новонароджених,та їх лікування. Динамічне спостереження за хворими новонародженими, виходжування, надання допомоги дітям у важкому стані. Фахівці відділення надають висококваліфіковану реанімаційну та лікувальну допомогу новонародженим, використовуючи наявну сучасну медичну апаратуру.

Звягінцев Андрій Сергійович- завідувач відділення інфекційного контролю, лікар акушер- гінеколог другої категорії

 

Відділ інфекційного контролю та баклабораторія
запобігає виникненню, поширенню, сприяє зниженню рівня інфекційних захворювань (післяопераційних інфекцій, летальності);
проводить діагностичні мікробіологічні дослідження, моніторинг забруднення середовища і контроль стерильності виробів медичного призначення.
Із допоміжних відділень функціонують: операційний блок, кабінет ультрозвукової діагностики,   фізіотерапевтичний кабінет, рентгенівський кабінет, кабінет ЛФК, клінічна лабораторія, денний стаціонар з ліжками для обстеження.

Перинатальний центр тісно співпрацює з кафедрою акушерства і гінекології Медичного інституту Сумського державного університету. Налагоджена співпраця з Інститутом педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України, Інститутом серця, Науково-практичним медичним центром дитячої кардіології та Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова. Крім того, оганізована тісна співпраця з Харківською і Київською медичною Академією післядипломної освіти, науково-дослідними інститутами м. Харкова та м. Києва.

Акредитаційний сертификат